Pobyt za granicą może być stresujący nie tylko dla nas, ale i dla naszych pupili. Pomimo mieszkania poza granicami Polski, dalej masz szansę współpracować z polskimi behawiorystami, między innymi w Holandii. Dzięki temu psy schroniskowe, po przejściach, trudno adaptujące się do sporego ruchu panującego w holenderskich miastach mają szansę na .
Psi behawiorysta – jakie są jego zadania?
Jeśli pracujesz na stałe w Holandii, a na co dzień towarzyszy Ci pies, może się zdarzyć, że całe dnie spędzane w domu oraz zupełnie nowe otoczenie odbije się na jego zachowaniach. Wtedy do akcji powinien wkroczyć behawiorysta – Holandia oferuje także sporo specjalistów z tej branży z Polski. Bez problemu więc zrozumiesz tłumaczenia psiego zachowania i zalecenia kierowane do opiekuna. Kontakt z behawiorystą pozwala rozwiązać takie problemy jak ciągnięcie na smyczy, agresja i strach wobec ludzi czy zwierząt, pogoń za rowerami czy dziećmi oraz lęk separacyjny. Dla każdego zwierzęcia jest to najlepsze wyjście spoza kręgu złych i frustrujących zachowań – zazwyczaj wymaga jednak tyle samo pracy behawiorysty, co i samego właściciela.
Lęk separacyjny – jak sobie poradzić bez konsultacji z lekarzem weterynarii?
Pies pozostawiony na cały dzień bez opiekuna musi jakoś rozładować swoją energię. Zwykle ofiarą nudy padają kapcie albo okazyjnie poduszka. Gorzej jest w przypadku zwierząt domowych, które zupełnie nie umieją sobie poradzić pozostawione same sobie. Pogryzione meble, wycie i szczekanie przez cały dzień, a czasem nawet samookaleczenia to klasyczne objawy u psa z lękiem separacyjnym. Można je maskować farmakologią, ale pomimo rozluźnienia mięśni, pies nadal pozostaje przerażony. Dlatego tak ważny jest dobry behawiorysta, który czy to w przypadku kotów czy psów dotrze do źródła problemu i zaproponuje możliwe rozwiązania.
Wyjazd z Holandii – gdzie pozostawić zwierzę?
Jeśli musisz wrócić na weekend do Polski, a nie chcesz cofnąć wyników dotychczasowej terapii, skorzystaj z ofert doświadczonych behawiorystów. Behawiorysta Holandia często ma wiedzę o sprawdzonych hotelach dla psów, lub nawet sam taki prowadzi. Polskie usługi, takie jak hotel dla psów w Holandii, pomogą uniknąć przykrych doświadczeń, a podczas Twojego wyjazdu zaopiekowany pies czy kot będzie mógł rozpracować swoje problemy pod okiem specjalisty. Często taki pobyt w hotelu pozwala zaznajomić się z innymi psami, ich zachowaniami, a także odpocząć w stadzie pod ścisłą kontrolą behawiorysty. Oczywiście, to opiekun decyduje o wypuszczaniu i dodatkowych atrakcjach, jakie w hotelu czekać będą na zwierzaka.